Korejská kosmetika


Korejská kosmetika (k-beauty) je známá nejen inovativním složením, ale i celkově odlišným přístupem k pleti než tady u nás. Místo jednoho mastného krému je vrstvená hydratace pomocí esencí, hydratačních tonerů a ampulí. Můžete si perfektně přizpůsobit svou péči tak, aby seděla všem potřebám pleti, místo marného hledání jednoho zázraku na všechno.


Korejští spotřebitelé jsou navíc nároční, takže neustále vznikají nové značky a nové technologie, které pak zbytek světa kopíruje. Nejen že z asijské kosmetiky pochází slavné bb krémy, ale také cushion makeup, plátýnkové masky, čištění pleti olejem rozpustným ve vodě, lehounké opalovací krémy, a ingredience jako filtrát z kvasinek a hlemýždí sliz.


Možná jste o k-beauty slyšeli, že se jedná o hrozně velkou skincare routine s 10 produkty. Tohle je sice propagované ve spoustě beauty magazínů, ale realita je mnohem jednodušší. K-beauty je hlavně o možnostech si přizpůsobit péči na míru, ne o tom následovat striktní seznam 10 kroků. Můžete mít hluboce hydratační toner, esenci na rozjasnění pleti, sérum na akné, ampuli na zmírnění podráždění, a tak dál. Hlavní je, že všechna tato kosmetika je šetrná k pleti.


Korejská kosmetika 101 - pro začátečníky

Tady začněte, pokud o k-beauty nic nevíte a chcete zkusit korejskou skincare routine. Články nejdřív popíšou rozdíl v přístupu k pleti a pak se věnují jednotlivým druhům k-beauty kosmetiky.


kde k-beauty koupit

Když jsem s blogem začala, u nás nebylo dostupné téměř nic. Nyní už můžete koupit k-beauty v některých českých eshopech. V Německu se můžete stavit pro k-beauty i v dmku, tak snad to časem taky přijde k nám. Pokud chcete produkty s největším výběrem a za nejlepší cenu, nakupujte kosmetiku rovnou z Jižní Koreje a to skrz korejské eshopy nebo ebay. Všechno je popsáno detailně v následujících článcích:

další k-beauty články

Tady jsou jiná témata týkající se korejské kosmetiky a nakupování:

  • K-beauty: co jsem koupila znova - už tu bloguju pár let a za tu dobu jsem vyzkoušela spoustu kosmetiky, tak jsem tu sepsala co z k-beauty jsem koupila víckrát.
  • Co je to whitening kosmetika?  - spousta k-beauty má označení "whitening," ale jedná se pouze o doslovný překlad, ne o skutečně bělící kosmetiku.
  • Jak nakupovat na ebay - hodně z vás mi psalo, že nákupu na ebay nevěří nebo s tím nemá žádné zkušenosti. Tento článek je sice starší, ale pořád se podle něj dá zorientovat na ebay a popisuje, jak objednávka vypadá.
  • Různé zkušenosti s nakupováním ze zahraničí - jak je to se clem a DPH, jak si poradit když mi nepřišel balík z ebay a další zážitky.

Instagram

just skincare things. Theme by STS.