RECENZE: The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

30/06/2017Společnost DECIEM vyrábějící The Ordinary nedávno způsobila rozruch sliby, že se stane něco "hodně hodně velkého" a všichni čekali oznámení nějakého nového produktu. Nejspíš jsem nebyla zklamaná sama, když jejich skvělá novinka~ bylo oznámení, že Estée Lauder Companies získalo podíl v DECIEM. ELC vlastní značky jako MAC, Too Faced nebo Clinique - je to obrovská společnost, zatímco DECIEM se od počátku pyšní tím, že jsou jiní od světových kosmetických gigantů. Na instagramu se opravdu hodně snažili představit tuto zprávu jako 100% pozitivní, třeba označením ELC za "milující rodinu", která je "emocionálně objímala" po uzavření smlouvy. Pardonnez moi, ale tohle mi přijde jako pořádný PR cringe.

DECIEM pak neustále ujišťoval zklamané zákazníky, že se na značce ani výrobcích nebude vůbec nic měnit. Pravděpodobně se dá očekávat postupné zvyšování cen, tak si nejspíš užiju svoje The Ordinary výrobky dokud můžu. Jako například tohle sérum s 10% niacinamidem.

Velikost: 30ml
Cena: cca 155 Kč + poštovné
Odkud: TheOrdinary.com

(momentálně jsem na dovolené, na komentáře či jiné zprávy odpovím až se vrátím)

 

Popis produktu

Niacinamide (vitamín B3) snižuje výskyt kožních vad a ucpaných pórů. Vysoká 10% koncentrace tohoto vitamínu je ve složení podpořena zinkem PCA pro vyvážení aktivity kožního mazu.
Podobně jako v INCI Spotlight niacinamidu se dozvídáme o jeho schopnosti balancovat tvorbu mazu, čímž snižuje pravděpodobnost výskytu ucpaných pórů. Krabička dále slibuje zmenšené póry. The Ordinary pak dále vysvětluje, že tento produkt neslouží k léčbě akné, ale jako doplněk léčby.

Zajímavé je, že ačkoliv se niacinamide často používá v produktech pro zlepšení vzhledu vrásek a zesvětluje pigmentové skvrny, v tomto séru o tom nepadne ani slovo. Popis je zcela zaměřený na schopnost vitamínu regulovat kožní maz.
Sérum je v 30 ml flašce s kapátkem z materiálu připomínající matné sklo. Design je jako vždy jednoduchý, praktický a vypadá jako něco z lékárny.

Složení

Aqua (Water), Niacinamide, Pentylene Glycol, Zinc PCA, Tamarindus Indica Seed Gum, Xanthan Gum, Isoceteth-20, Ethoxydiglycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.
Skincarisma analýza
No, co na to říct. Komentovat složení u výrobků The Ordinary je celkem zbytečné. Prostě jsou tam látky napsané na obalu + látky co z nich udělají použitelný kosmetický výrobek.

Použití

Při roztírání se na okrajích séra objevuje jakási bílá hmota, která zase hned zmizí. Jestli je to ta zinková sůl to netuším, ale usychá i kolem otvoru lahvičky. Na celý obličej stačí celkem málo, při větším množství sérum začne být dost lepivé a déle se vstřebává. I tak je lepší minutku počkat. Sérum je dost lehké, a tak ho často používám hned po toneru. Pokud jím přejedete akné, trochu to štípe.


Znovu jsem si ověřila údaje ve výše zmíněném INCI spotlight článku o niacinamidu. Většina studií je prováděna s 2% - 5% koncentrací, která má být optimální pro dosažení potenciálu této látky. Přirozeně se pak zdá, že 10% koncentrace mě vystřelí na měsíc, ale ono se nic převratného nedělo. Střídavě jsem vyřazovala ze své routine všechny produkty s touto látkou a došla jsem k závěru, že tohle sérum vlastně vůbec nepotřebuju. Zdá se, že nedělá o nic víc než 2% niacinamide v AHA a BHA od COSRX. Krabička slibuje zmenšené póry a regulaci kožního mazu, ale to COSRX BHA dělá taky. Niacinamide v AHA pak nakopne vyhlazování pleti a zesvětlování jizev.

Tím pádem toto sérum doporučuji těm, kteří žádný niacinamide ještě nepoužívají, nebo jen v malých množstvích. Když jsem nepoužívala žádné kyseliny, celkem to na mastnotu a póry pomáhalo, ale nehodlám kyseliny ze své routine vyřadit a tak bohužel nemám mnoho důvodů sérum koupit znova, obzvlášť když COSRX BHA byla na tyto dva problémy daleko účinnější.

Souhrn

+ složení
+ cena
+ dělá co slibuje - lehce reguluje kožní maz a velikost pórů
- ale nedělá to tak dobře jako BHA od COSRX
- zbytek mé routine dělá toto sérum zbytečné

Závěr

The Ordinary Niacinamide sérum pro mě měl být hotový zázrak - hlavní hvězdou je látka vědecky prokázaná jako efektivní na velkou řadu kožních problémů. Zdá se, že 10% umí téměř to samé co 2% v COSRX BHA, a tak se bohužel žádná revoluce nekonala. Pokud jste nezkusili nic s větším množstvím niacinamidu a nepoužíváte kyseliny od COSRX, klidně sérum zkuste. Přece jenom je tak levné, že toho nebudete litovat.

2 komentáře

  1. Děkuji za recenzi. Uvažovala jsem o koupi, ale vzhledem k tomu, že mám doma AHA, tak by to asi bylo zbytečné :-)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. není zač :) jako nemusí to být zbytečné. niacinamide je opravdu užitečný, jenom já ho mám fakt v každém druhém produktu, takže už to nedělá takový rozdíl.

      Smazat

Instagram